UA EN

Reflection Олесі Джураєвої

Сьогодні, 23 жовтня о 19.00 в ЦУМі.

Олеся Джураєва про проект: 

 

Те саме місто, ті самі вулиці…моє місто яке надихнуло мене 5-6 років назад розпочати серію «Там де я». Воно живе, дихає, розбудовується і як все живе змінюється.

Частиною цих змін стали скляні обладунки. Нові будівлі зі скла та бетону. Вони можуть подобатись, можуть викликати відразу. Але я бачу що скляні поверхні, як і появлення колись електрики на вулицях, назавжди змінюють моє місто. Але я не критикую ці зміни а лише спостерігаю як ці поверхні працюють з навколишнім середовищем. Віддзеркалюючись в них знайомі пейзажі набувають нових рис та ритмів.

Так само мої останні роботи, виконанні за допомогою колажу, не є абсолютно самостійною серією а скоріше є «віддзеркаленням» чи «продовженням» моїх спостережень та серії робіт про місто в якому я живу і працюю – Київ. Зважаючи на це я неодмінно хотіла представити не тільки нові роботи але і ліногравюри на основі яких я створила нові роботи. Як все нове в житті, в світі, ….в місті не існує без того що вже було. Все нашаровується і виникає щось нове.

Олеся Джураєва

 

Текст організаторів: 

 

В ЦУМ відкриється унікальна виставка графічних робіт про Київ

 

23 жовтня в арт-просторі ЦУМ (Київ, Хрещатик, 38, 7 поверх) відбудеться відкриття персонального проекту відомого майстра станкової графіки Олесі Джураєвої «Reflection».

 

На виставці буде представлено більше 20-ти ліногравюр лімітованого випуску, десять з яких виконані у техніці колаж. Роботи експозиції датуються 2014-2018 рр. На створення ліногравюр серії «Reflection» Джураєву надихнуло рідне місто Київ.

Виставка проходитиме до 27 листопада, вхід для усіх бажаючих – вільний. Організатор проекту – Sky Art Foundation, партнер – ЦУМ Київ.

 

«Нові будівлі зі скла та бетону. Вони можуть подобатись, можуть викликати відразу. Як свого часу електрика, так і скляні поверхні сьогодні змінюють моє місто. Я тільки спостерігаю. Але зізнаюсь – ритми, які віддзеркалюються у скляних поверхнях, мене заворожують», – коментує власний проект Олеся Джураєва.

За словами авторки, звичка спостерігати за еволюцією архітектури міста надихнула її на створення колажів із відбитків ліногравюр, над якими художниця працювала майже весь 2018 рік.

 

Міжнародні критики мистецтва називають Джураєву «яскравим представником української сучасної графічної школи». Попит та інтерес до робіт авторки на світовій арені постійно зростає – виставки художниці проходять у США, Мексиці, Аргентині, Австралії, Франції, Німеччині, Іспанії, Італії, Бельгії та інших країнах.

«Олеся Джураєва – мабуть, єдиний український представник станкової графіки нового покоління, визнаний далеко за межами України. Її роботи друкують в іменитих каталогах та журналах, виставляють у кращих світових галереях. Вона – учасниця і переможець багатьох міжнародних конкурсів графічних робіт. Її твори нагадують візуальний щоденник життя», – відзначає Дмитро Палієнко, засновник фонду Sky Art Foundation.

 

Про художницю:

Олеся Джураєва народилась у 1982 році в Душанбе, Таджикистан. Переїхала до України у 1989 році. Вчилася у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, який закінчила у 2006 році. З 2004 року є членом Національної спілки художників України.

Художниця працює з різними графічними техніками – офортом, ліногравюрою, мецо-тинто, пастеллю.

Роботи Джураєвої входять у громадські колекції Бразилії (Cristiano Varella Memorial Foundation), Італії (Колекція громади міста Скіо, а також Відділення малюнків та друкованих видань Академії вишуканих мистецтв Катанії), Португалії (Сбірка друкованих видань Douro Biennial), Румунії (Музей мистецтв міста Клуж Іскусств), України (Днепропетровский музей художніх мистецтв) та США (Музей мистецтв Цукермана, колекція та архів Південної міжнародної ради графіки).

На рахунку Олесі Джураевої участь у більш ніж 100 групових виставках, бієнале, конкурсах, а також 16 індивідуальних проектах по усьому світу. Серед свіжих – дві індивідуальні виставки у Франції: «Olesya Dzhurayeva, linograveuse Ukrainienne» (ателье-галерея «Bressigny», Анже) та Асоціація ARNODVA (Лармор-Баден). А також проект Landen у берлінській галереї «Wetterney».

Довідка:
Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам і інтеграції української культури у світовий арт-контекст. Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участі українських художників, засновує гранти талановитим авторам.
Діяльність Фонду висвітлювали такі світові видання як The Guardian, BBC, Forbes, Voque, Brooklyn Street Art, The Street Art News, Street Art United States та сотні інших шанованих ЗМІ.

 

Арт ЦУМ новий концептуальний арт-простір на 7-му поверсі столичного ЦУМ (Київ, вул. Хрещатик, 38), в якому проходять змінні експозиції творів українського та іноземного сучасного мистецтва. Вхід для всіх бажаючих вільний.

МІТЄЦ предоставляет авторам текстов и героям сюжетов свободную площадку для высказываний, но оставляет за собой право не разделять их взгляды.