UA EN

«ПРІРВА» В SINGULART


До 30 вересня в просторі  SINGULART можна подивитися проект Альони Мамай (Київ).

Текст організаторів:

Прірва — це розрив у просторі — провалля, гірська ущелина. Разом з тим, це розрив у часі, адже “прірвою” можна назвати стан, коли людина перебуває в скрутній ситуації — “опинитися в прірві”. Йдеться про лінійний розвиток, людський шлях, який раптово перепиняється чи затримується, оскільки людина потрапляє у певну яму (напр., психологічну, грошову).

Бажаючи дослідити цей стан, Альона Мамай розпочинає проект «Прірва» — стає на облік у місцевий Центр зайнятості, де шукає «офіційну» роботу й отримує щомісячну грошову допомогу (400 грн) по безробіттю. Проект полягає у ретельній документації перебування в ЦЗ — усі вхідні талони, справки входять в експозицію проекту. Плани на наступний тиждень, описи пошуку роботи занотовуються в щоденники. Формально «Прірва» продовжується до моменту, коли Альона знаходить «офіційну» роботу — з договором і з записом у трудову книжку.

Експозиція «Прірва» створюється у співпраці з художницею Рікою Рижковою, яка надала для виставки проект-опитування. Намагаючись зрозуміти, що для неї є роботою, Ріка опитувала інших людей щодо їхнього робочого досвіду.

Відсутність оплачуваної роботи чи робота в поганих умовах за невелику зарплатню — ситуації в житті, витіснені з публічного дискурсу. Попри це, часто період “нероботи” стає часом переосмислення свого минулого життєвого досвіду чи заглибленням в улюблену працю, коли “хобі” стає основним заняттям. Часто прекарна зайнятість з тих чи інших причин стає свідомим вибором. Казимир Малєвич у своїй праці “Лень как действительная истина человечества” писав, що “вся философия труда заключается в освобождении лени, но все думают, что труд служит для какого-то другого блаженства”.

Альона Мамай — художниця, живе в Києві. Створює партисипативні акції й перформанси. Працює з гендерною проблематикою і темою прекарної праці.

Виставка проходитиме за адресою Петропавлівська 34А (вхід із двору). Щоб потрапити в приміщення простору Singulart, узгодьте час свого приходу з куратором простору Олексієм Буістовим

МІТЄЦ предоставляет авторам текстов и героям сюжетов свободную площадку для высказываний, но оставляет за собой право не разделять их взгляды.