UA EN

ПЕРФОРМАНС НІНИ МУРАШКІНОЇ


Перформанс Ніни Мурашкиної (Донецьк-Барселона) в рамках виставки DEA. Nina Murashkina в галереї Ornament Art Space (Київ).

Автор тексту Xavier Escala

Символічним та композиційним центром робіт Ніни Мурашкіної є жінка як первинний архетип, наповнений чистою енергією; як багатомовна богиня «Dea», невідривно пов’язана з місячними циклами, випромінююча світло чи макабрична, занурена в темні глибокі води підсвідомості.

Образи художниці – це чаруючі глядача жінки, які домінують в композиції та привертають увагу, в більшості показують «архаїчну посмішку» (*Архаїчна посмішка – особливий тип усмішки, що використовувався скульпторами грецької архаїки, особливо другої чверті VI ст. д.н.е. Вірогідно для того, щоб продемонструвати: предмет зображення – живий). Ц посмішка також може бути пов’язана з символічним захистом губної помади та з заплутуванням раціональних почуттів, слідуючи пасивному імпульсу крові. Іноді персонажі можуть бути жорстокими та гострими, сидячими зверху й домінуючими над чоловіками, що тримають меч холодного правосуддя.

Як актриса, яка свідомо грає роль в трагікомічній опері, центральний образ Ніни Мурашкіної слідує своєму нутру в розвитку сюжетів.

Персонаж проживає своє внутрішнє життя, в піднесеному русі, де квіти, янголи та підкорені один одному істоти танцюють у ритмі діонісійського танцю, передаючи приховане бажання. І раціональні почуття більше не діють, а Ерос та Танатос стають ближчими!

Ніна досягає возз’єднання оригінального Всесвіту, створеного її надзвичайно жіночою та пристрасною природою. Образи безсвідомого проявляються в органічному потоці за допомогою методичного, кругового малювання та композиції, що ведуть до чистого символізму.

Зв’язок з божественною частиною всередині кожної жінки і найщирішим вираженням цього «тайного саду» нарівні з повною ідентифікацією життя та творчості – є центром проекту DEA

Nata Liia Alexander Dorofiy Denis Lukinov Artem Kryvosheyev

Ornament Art Space

Анрі Барбюса, 53

 

МІТЄЦ предоставляет авторам текстов и героям сюжетов свободную площадку для высказываний, но оставляет за собой право не разделять их взгляды.