UA EN

КЛАСИЧНИЙ ТА ІНТЕРАКТИВНИЙ ЖИВОПИС


Презентація Альони Науменко (Київ). «Міжнародний симпозіум «Бірючий 018″.

З 23 по 26 травня в «Торонто-Київ»

BIRUCHIY contemporary art project представить в межах Kyiv Art Week 2019 колективний проект «BIRUCHIY 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ» присвячений дослідженню поняття «неошаманізм», що об’єднує різноманітні явища, пов’язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій.

«Шаманські практики стали універсальними — очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини» — коментує куратор проекту Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада) – «Художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

Мультимедійний проект було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються українські та закордонні митці для участі в найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції. Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні 2018 р. проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp, у лютому 2019 р. проект побачили в Хмельницькому обласному художньому музеї.

За підсумками проекту виданий однойменний каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок.

куратор: Natalia Filonenko (Ванкувер, Канада)

учасники проекту:

Bludov Andrei (Київ), Владимир Будников (Київ), Артем Волокитин (Artem Volokitin) (Харків), Гнилицька Ксенія (Київ),
Владимир Гулич (Запоріжжя), Kadyrova Zhanna (Київ), Yura Koval (Львів), Andrey Lobov (Київ), Nastya Loyko (Запоріжжя), Tatyana Malinovskaya (Харків), Олекса Манн (Olexa Mann) (Ужгород),
Аленка Науменко (Київ), Віктор. Покиданець (Херсон), Maria Proshkowska (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Elmira Shemsedinova) (Київ), Alina Yakubenko (Київ), Альбина Ялоза (Albina Yaloza) (Одеса).

МІТЄЦ предоставляет авторам текстов и героям сюжетов свободную площадку для высказываний, но оставляет за собой право не разделять их взгляды.
Матеріали за темою
ІНСТАЛЯЦІЇ, ОБ`ЄКТИ, ПЕРФОРМАНС
ВІДЕО-ПРЕЗЕНТАЦІЯ FRANKO AIRAUDO (ТУРІН, ІТАЛІЯ)
ЕКСПЕРИМЕНТ ЗІ СВІТЛОДІОДАМИ
ЖАННА КАДИРОВА ТА ДЕНИС РУБАН
КСЕНІЯ ТА ФЕЛІКС ГНИЛИЦЬКІ
НИКОЛАЙ БАРЗИОН
НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ
Олена Сперанська та Геннадій Козуб
ПОРТРЕТ КУРАТОРКИ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ. ІНСТАЛЯЦІЇ. ПЕРФОРМАНС
УХА ИЗ ПЕТУХА
2014 ИЛЬИ ИСУПОВА
BIRUCHIY COMES CLOSER
YELLOW SUBMARINE
БИРЮЧИЙ 014. ВИКТОР ПОКИДАНЕЦ
БИРЮЧИЙ 018
БИРЮЧИЙ 2014
БИРЮЧИЙ. БРАТКОВ. ЧАСТЬ ВТОРАЯ
БИРЮЧИЙ. БРАТКОВ. ЧАСТЬ ПЕРВАЯ
БИРЮЧИЙ. ИТАЛЬЯНСКИЙ ПРОЕКТ
В ОЖИДАНИИ ВОЛНЫ
ГРАФИКА АЛЕКСЕЯ ЯЛОВЕГИ
ЗА ЗАБОРОМ
ЗАМОЧИМ ВСЕХ В СОРТИРЕ
КАВЫЧКИ
ОТВЕТ ДЯДЕ КОЛЕ
ПРАВДА ИСКУССТВА
ПРОСЬБА ПРЕДМЕТЫ ЛИЧНОЙ ГИГИЕНЫ В УНИТАЗ НЕ ВЫБРАСЫВАТЬ
О БИРЮЧЕМ
ЛИЦО БОГЕМЫ
О МАТЕРИАЛЬНОЙ КУЛЬТУРЕ
СОЗЕРЦАТЕЛЬ
ТРОИЦА
ТУСОВКЕ БИРЮЧЕГО ПОСВЯЩАЕТСЯ
УСТАВШИЕ